15-latek utonął w przeręblu w powiecie puławskim

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

poszedł na ryby

15-latek utonął w przeręblu! Strażacy wydobyli jego zwłoki spod lodu

2023-12-04 21:08

Tragiczne doniesienia z woj. lubelskiego. Strażacy wydobyli spod lodu zwłoki 15-latka, który w poniedziałkowe popołudnie (4 grudnia) wyszedł na ryby nad zbiornik wodny w miejscowości Bochotnica w powiecie puławskim. Jak dokładnie doszło do zdarzenia? Szczegóły podajemy poniżej!

Kom. Ewa Rejn-Kozak z KPP w Puławach poinformowała, że matka chłopca zawiadomiła policję o zdarzeniu w poniedziałek około godz. 17. Ustalono, że 15-latek wrócił ze szkoły, wziął sprzęt wędkarski i poszedł nad zbiornik wodny w rejonie rzek Wisły i Bystrej w Bochotnicy.

- Po około pół godziny kobieta próbowała się do niego dodzwonić, ale nie odbierał. Poszła go tam szukać, ale nie znalazła – powiedziała policjantka. Matka zadzwoniła do męża, który zwolnił się z pracy i z kolegą przyjechał na miejsce. - Okazało się, że w lodzie jest wykuty przerębel, część lodu była połamana, a na brzegu leżą rzeczy syna – dodała.

Ojciec wszedł do wody, żeby odnaleźć syna. Mężczyzna był bliski hipotermii, kiedy wyciągnął go kolega. Został odwieziony do szpitala. Zwłoki chłopca strażacy odnaleźli pod lodem.

- Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora. Zwłoki nastolatka zostaną przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej na sekcję – przekazała policjantka.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
4 latek utonął w studni na placu zabaw w przedszkolu