Członkowie Stowarzyszenia po Zamościu oprowadzają w strojach historycznych

i

Autor: fanpage Stowarzyszenie Turystyka z Pasją Członkowie Stowarzyszenia po Zamościu oprowadzają w strojach historycznych

Zamość: Wycieczka w historycznej oprawie. Turystyczny powrót do czasów minionych

2015-10-06 17:49

Połączyły ich historyczne stroje i nietuzinkowe spojrzenie na turystykę. Równie niezwykle oprowadzają po mieście. 

Miasto przemierzają w strojach z epoki, pokazują Zamość z dawnych lat, organizują spotkania. Łączy ich miłość do historii i pasja do turystyki. W sercu Roztocza odnajdziecie perłę renesansu to miasto – Twierdza. Dla nich całe życie.

- Mamy swoją wystawę, historyków, a nawet osoby zajmujące się mapami – opowiadają Dominika Lipska i Tomasz Banach ze Stowarzyszenia Turystyka z Pasją. - Nowym elementem, który udało nam się wprowadzić jako stowarzyszeniu w tym roku przez okres wakacji to nocne zwiedzanie miasta.

Jak wygląda niezwykłe oprowadzanie po Zamościu? Posłuchaj materiału Marty Buczak, reporterki Radia ESKA.

- Chcemy kontynuować już na troszeczkę szerszą skalę to nocne zwiedzanie. Wykorzystywać będziemy także rzeczy, które nie zostały wykorzystane. Z możliwościami jakie ma, czyli legendę stołu szwedzkiego – zapowiadają członkowie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Turystyka z Pasją świętuje rok oprowadzania po Zamościu. Z tej okazji w niedzielę na wszystkich mieszkańców czeka impreza. Start o godzinie 14.00 w kazamacie wschodniej Bastionu II.