Zamość. Spotykali się przez rok. Chciał oblać kwasem jej rodzinę i wysadzić dom

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Zamość. Spotykali się przez rok. Chciał oblać kwasem jej rodzinę i wysadzić dom

Zamość. Po paru randkach obiecał OBLANIE KWASEM! To był dopiero początek HORRORU!

2020-12-09 22:57

Najpierw poznali się przez portal randkowy, snuli plany o wspólnej przyszłości, a później spotkali w rzeczywistości i kobieta zmieniła zdanie. 46-latek z województwa zachodniopomorskiego nie przełknął odmowy. Groził, że wysadzi jej dom, a kwasem obleje całą jej rodzinę.

Zamość. Poznali się w internecie. "Wymarzony facet" chciał oblać kwasem ją i jej rodzinę

36-letnia mieszkanka Zamościa poznała się z 10 lat starszym mężczyzną przez internet. Jak wynika z akt kryminalnych, 46-latek był mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego, ale na stałe mieszkał poza granicami kraju.

Poznali się przeszło rok temu, ale kiedy wreszcie doszło do spotkania, 36-letnia kobieta zmieniła zdanie nt. wspólnych planów na przyszłość. Przez internet odmówił kolejnych spotkań. Wtedy 46-latek wpadł w furię. Zaczął grozić kobiecie i całej jej rodzinie, odgrażał że pod dom podłoży bombę, a całą jej rodzinę - wraz z nią - obleje kwasem i pobije.

Kiedy mężczyzna przyjechał do kraju, śledził i nachodził 36-latkę. Wówczas ta, bojąc się o życie swoje i bliskich, powiadomiła policjantów. Z początkiem grudnia, 46-latek znowu wrócił do Polski. Ponownie wymuszał spotkania i groził kobiecie, która po raz kolejny zawiadomiła mundurowych.

- 46-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu - przekazał starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło.

We wtorek (8 grudnia) mężczyzna usłyszał zarzuty uporczywego nękania 36-latki. Odpowie też za kierowanie gróźb karalnych wobec jej najbliższych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym ten, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osób jej bliskich wzbudza u niej poczucie zagrożenia podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. Karalne jest także grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę jej bliskich. Za takie groźby można trafić do więzienia na 2 lata.

Prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka w Kraśniku