Zaatakował posłankę KO podczas rozdawania ulotek w Opolu Lubelskim

i

Autor: KPP Opole Lubelskie i screen z wideo Marta Wcisło - Poseł na Sejm RP/facebook.com Marta Wcisło została zaatakowana podczas rozdawania ulotek w Opolu Lubelskim

ATAK NA POSŁANKĘ

Zaatakował posłankę KO podczas rozdawania ulotek w Opolu Lubelskim. 55-latek jest już w rękach policji [WIDEO]

2023-09-26 13:08

55-latek odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna zaatakował posłankę opozycji Martę Wcisło, gdy ta rozdawała ulotki wyborcze i rozmawiała z mieszkańcami i mieszkankami na targowisku w Opou Lubelskim.

Asp. Katarzyna Bigos z KPP w Opolu Lubelskim podała, że we wtorek policjanci zatrzymali mężczyznę, który w poniedziałek miał zaatakować lubelską posłankę w trakcie rozdawania ulotek wyborczych.

– Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Radawczyk. Mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego dodała policjantka.

Marta Wcisło zaatakowana podczas spotkania z mieszkańcami

W poniedziałek posłanka KO Marta Wcisło poinformowała na platformie X (dawniej Twitter), że została zaatakowana na targu w Opolu Lubelskim.

– Nieznany mężczyzna zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać. Doznałam obrażeń, ale nie dam się zastraszyć! – podkreśliła. Na kilkusekundowym nagraniu zamieszczonym na platformie X widać mężczyznę, którego grupa osób odsuwa od posłanki. Następnie mężczyzna odchodzi.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka potwierdziła PAP przyjęcie zgłoszenia o przestępstwie. Zapowiedziała, że sprawa będzie wyjaśniana.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Najważniejsze wybory. Debata - Kompilacja (24.09.2023)

Przypomnijmy, że Marta Wcisło jest posłanką Koalicji Obywatelskiej. W zbliżających się wyborach do Sejmu kandyduje z nr 1 z listy Koalicji Obywatelskiej PO .N IPL Zieloni w 6. okręgu wyborczym.

Zobacz także: Wyborcze banery w Lublinie. Część jest już zniszczona [GALERIA]

Źródło: Zaatakował posłankę KO podczas rozdawania ulotek w Opolu Lubelskim. 55-latek jest już w rękach policji [WIDEO]