Emilia Lipińska, kandydatka do Sejmiku Województwa Lubelskiego prowadzi „Kampanię Lubelskiego Misia”

i

Autor: Emilia Lipińska Lublin/facebook.com

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wybory samorządowe 2024. Kandydatka do Sejmiku Województwa Lubelskiego prowadzi „Kampanię Lubelskiego Misia”

2024-03-24 19:18

„Kampania Lubelskiego Misia – strzel sobie fotkę za free” to pomysł na promocję jednej z kandydatek do Sejmiku Województwa Lubelskiego, Emilii Lipińskiej. Kampania ta nawiązuje do głośnej w ostatnim czasie sprawy białego misia z Krupówek, który zażądał od jednej z turystek opłaty za nagrywanie.

Wybory samorządowe 2024 w Lublinie. Kandydatka do sejmiku ruszyła z „Kampanią Lubelskiego Misia”

Emilia Lipińska startuje w kwietniowych wyborach samorządowych jako kandydatka do Sejmiku Województwa Lubelskiego z numerem 4 na liście Trzeciej Drogi. Lublinianie mogą kojarzyć ją jako społeczniczkę i animatorkę kultury oraz prezeskę Fundacji Dwa Ognie. 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, Lipińska wyszła na ulice Lublina z nietypowym towarzyszem, ruszając tym samym z kampanią pod hasłem „Strzel fotkę za free! To Lublin - NIE zakopane!”. Skąd taki pomysł?

„Chytry miś z Zakopanego zyskał rozgłos po filmiku opublikowanym na Instagramie przez znaną z „M jak miłość” aktorkę Hannę Turnau. Mężczyzna przebrany za misia, w dość niemiły sposób, zażądał od niej zapłaty, za to że chciała sobie nagrać filmik na Krupówkach. Tym samym Biały Miś z Zakopanego stał się symbolem pazerności, nagabującym, a czasem wręcz zmuszającym do zapłaty za zdjęcia, nawet jeśli zupełnym przypadkiem pojawił się w kadrze” – czytamy w opisie akcji. – „To próba naprawy reputacji i wizerunku białych misiów, które zostały nadszarpnięte przez chytrego misia-przebierańca” – podkreśla Emilia Lipińska.

Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty

Jak się okazuje, kandydatka wraz z lubelskim białym misiem ma zamiar odwiedzać różne części miasta. Do tej pory można ich było spotkać m.in. na pl. Litewskim i ul. Lipowej. Dokładne miejsca spotkań w poszczególne dni podawane są na bieżąco w wydarzeniu na Facebooku i uzależnione od pogody.

Kiedy odbędą się wybory samorządowe 2024?

Pierwsza tura wyborów samorządowych w 2024 roku została zaplanowana na 7 kwietnia (niedziela). Z kolei druga tura odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia (niedziela).