Wiekowy stadion lekkoatletyczny czeka całkowity lifting

2015-05-25 11:38
Wizualizacje nowego stadionu lekkoatletycznego
Autor: Materiały promocyjne Urzędu Miasta Lublin Wizualizacje nowego stadionu lekkoatletycznego

Coraz bliżej wakacji, coraz więcej remontów. W Lublinie kluczową jest projekt przebudowy i rozbudowy lubelskiego stadionu wraz z niezbędnym zapleczem. Inwestycja przy Piłsudskiego dostała pozytywną opinie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.    

Wiekowy już stadion lekkoatletyczny doczekał się swojego gruntownego odnowienia. Zielonym światłem na rozpoczęcie prac była decyzja Ministerstwa, która pozwala uruchomić postępowanie przetargowe. To najprawdopodobniej wystartuje jeszcze w tym miesiącu. Wśród wymogów jest dostosowanie obiektu do wymagań Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) dla kategorii IIIA. Uzyskanie ich umożliwia organizację części imprez sportowych oraz mitingów międzynarodowych.

To kolejna z inwestycji w Lublinie dotycząca rozwoju obiektów sportowych – zaznacza prezydent miasta Krzysztof Żuk - stadion przy ul. Piłsudskiego zostanie dostosowany do nowoczesnych standardów – wyjaśnia. Daje to możliwość oglądania na żywo imprez sportowych jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski czy spotkań międzynarodowych. - Jesteśmy usatysfakcjonowani współpracą lubelskiego środowiska lekkoatletyki, działaczy i sportowców, którzy włączyli się we wsparcie projektu z Ministerstwie.

Wizualizacje nowego stadionu lekkoatletycznego
Autor: Materiały promocyjne Urzędu Miasta Lublin Wizualizacje nowego stadionu lekkoatletycznego

- Aktualny, zły stan techniczny wymaga całkowitego przebudowania - wyjaśnia Małgorzata Szczepańska zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów lubelskiego ratusza. - Położona zostanie nowa trawa o parametrach sportowych, na bieżni okólnej wymieniona nawierzchnia.

Nowy stadion zostanie dostosowany do uprawiania dyscyplin jak różne rodzaje biegów długo i krótkodystansowych, rzutów młotem, oszczepem i dyskiem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż i o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych. Aby to wszystko było możliwe obiekt wyposażony zostanie w zadaszona trybunę, na której usiądzie 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie oraz monitoring. W ramach inwestycji planowana jest również przebudowa wewnętrznych dróg dojazdowych oraz wybudowanie 44 nowych miejsc parkingowych. Część podtrybunowa zabudowana będzie kompleksem administracyjno – socjalnym. Tam znajdą się toalety, pomieszczenia dla sędziów, szatnie dla zawodników oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.

Wizualizacje nowego stadionu lekkoatletycznego
Autor: Materiały promocyjne Urzędu Miasta Lublin Wizualizacje nowego stadionu lekkoatletycznego

Koszt projektu to niespełna 34 mln złotych, z tego 10 mln to dofinansowanie z ramach środków z Funduszu Kultury Fizycznej. Planowane zakończenie inwestycji szacowane jest na połowę 2017 roku.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE