Obecny kształt strefy płatnego parkowania

i

Autor: Strefa Płatnego Parkowania Lublin Obecny kształt strefy płatnego parkowania

Strefa Płatnego Parkowania: Większa i droższa [DYSKUSJA, MAPA, CENY]

2015-08-18 14:16

Analizy i konsultacje przyniosły efekty. Od 1 lipca 2016 roku działać będzie nowa Strefa Płatnego Parkowania. Szerokie centrum miasta zostanie podzielone na dwa obszary z różnymi opłatami. Miasto chce poznać zdanie mieszkańców. Podziel się opinią.

Jak będzie wyglądała nowa Strefa Płatnego Parkowania

Granice zewnętrzne SPP oparte będą na: Solidarności, Lubomelskiej, Czechowskiej, Leszczyńskiego, Długosza, Łopacińskiego, Akademickiej, Obrońców Pokoju, Ofiar Katynia, Lipowej, Piłsudskiego, rzece Bystrzycy i Unii Lubelskiej. Tutaj opłaty za pierwszą godzinę będą wynosić tyle, ile aktualnie wynoszą w obecnie obowiązującej Strefie, czyli dwa złote za pierwszą godzinę.

Granicami centralnej strefy parkowania będą obecne granice, czyli ulice Solidarności, Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, Narutowicza, Bernardyńska, Żmigród, Podwale i pl. Zamkowy. W tej strefie wzrosną również ceny pozostawienia samochodu. Godzina parkowania będzie wyższa o złotówkę niż obecnie.

Do Strefy nie zostanie włączona część miasteczka akademickiego. Studenci za darmo zostawią samochody na ulicach: Radziszewskiego (od Akademickiej do Sowińskiego), Akademickiej (od Obrońców Pokoju do Raabego) oraz Raabego.

Wszelkie opinie dotyczące proponowanych zmian w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania można wysyłać na adres parkowanie@lublin.eu do 15 września.

Lubelska Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje w niezmienionym kształcie od początku października 2012 roku. Na całości jest około 1700 miejsc postojowych wraz z 90 parkomatami. Stawki obowiązujące w Lublinie są jeszcze jednymi z najniższych w kraju.