Jak będzie wyglądała nowa Strefa Płatnego Parkowania
Granice zewnętrzne SPP oparte będą na: Solidarności, Lubomelskiej, Czechowskiej, Leszczyńskiego, Długosza, Łopacińskiego, Akademickiej, Obrońców Pokoju, Ofiar Katynia, Lipowej, Piłsudskiego, rzece Bystrzycy i Unii Lubelskiej. Tutaj opłaty za pierwszą godzinę będą wynosić tyle, ile aktualnie wynoszą w obecnie obowiązującej Strefie, czyli dwa złote za pierwszą godzinę.
Granicami centralnej strefy parkowania będą obecne granice, czyli ulice Solidarności, Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, Narutowicza, Bernardyńska, Żmigród, Podwale i pl. Zamkowy. W tej strefie wzrosną również ceny pozostawienia samochodu. Godzina parkowania będzie wyższa o złotówkę niż obecnie.
Do Strefy nie zostanie włączona część miasteczka akademickiego. Studenci za darmo zostawią samochody na ulicach: Radziszewskiego (od Akademickiej do Sowińskiego), Akademickiej (od Obrońców Pokoju do Raabego) oraz Raabego.
Wszelkie opinie dotyczące proponowanych zmian w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania można wysyłać na adres [email protected] do 15 września.
Lubelska Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje w niezmienionym kształcie od początku października 2012 roku. Na całości jest około 1700 miejsc postojowych wraz z 90 parkomatami. Stawki obowiązujące w Lublinie są jeszcze jednymi z najniższych w kraju.