Roboty drogowe

i

Autor: sxc.hu Roboty drogowe

Rusza budowa trasy S19. Właśnie ogłoszono przetarg

2015-08-24 20:39

Około 42 kilometrów długości będzie miała droga ekspresowa S19, która połączy Lublin z województwem podkarpackim. Po ukończeniu pierwszej części prac, nowa trasa poprowadzi od zachodniej obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika.   

To pierwszy z dwóch przetargów na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 od Lublina do granicy z województwem podkarpackim. Właśnie ogłoszono przetarg dla odcinka od końca zachodniej obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika. Liczy w sumie ok. 42 km. 

Przetarg podzielono na trzy części: od węzła Lublin Węglin do węzła Niedrzwica Duża (długość ok. 12 km), od węzła Niedrzwica Duża do początku obwodnicy Kraśnika (ok. 20 km) oraz na obwodnicę Kraśnika (ok. 10 km).

- Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy.  Dwujezdniowa droga ekspresowa na większości swego przebiegu będzie prowadziła po nowym śladzie omijając Niedrzwicę oraz Wilkołaz - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Cała droga ma powstać za niespełna 3 lata.