Matura 2022

i

Autor: Eliott Reyna / Unsplash Matura 2022 z polskiego

QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę z polskiego. Jeśli tego nie wiesz, będzie ciężko! Te lektury obowiązkowe na maturze 2022 to podstawa, żeby nie oblać

2022-04-24 10:08

Matura 2022 z języka polskiego już 4 maja. Uczniowie dobrze wiedzą, że znajomość lektur obowiązkowych jest niezbędna, by zdać maturę z polskiego. Wiele zadań w arkuszu CKE nawiązuje do bohaterów lektur i całych fragmentów z tych książek. Ważnym elementem matury z polskiego jest wypracowanie, które najczęściej polega na napisaniu rozprawki lub dokonaniu analizy i interpretacji wiersza. Tematy rozprawek odnoszą się najczęściej do lektur obowiązkowych oraz innych utworów literackich. Dlatego bez znajomości lektur z gwiazdką, trudno zdać maturę z polskiego. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz lektury obowiązkowe. Zdasz maturę 2022 z polskiego?

Nasz quiz sprawdza znajomość lektur obowiązkowych na maturę 2022 z języka polskiego. Pytania dotyczą między innymi "Pana Tadeusza", "Ferdydurke", "Lalki", czy "Dziadów". Trzeba wykazać się znajomością fabuły, a także bohaterów lektur obowiązkowych. Jednocześnie trzeba być bardzo ostrożnym, by nie pomylić treści lektur z gwiazdką i nie popełnić błędu kardynalnego, który jest równoznaczny z oblaniem matury. Sprawdź, jak ci pójdzie i przekonaj się, czy zdasz maturę 2022 z polskiego.

Zdasz maturę z polskiego? Sprawdź, czy znasz lektury obowiązkowe

Pytanie 1 z 13
Hrabia z "Pana Tadeusza" należał do rodu:

Matura 2022 z polskiego - przecieki i powtórki!

Nie licz na przecieki przed maturą 2022! Ostatnie dni przed maturą warto wykorzystać na powtórki materiału i uporządkowanie wiedzy. Najważniejsze to podejść do egzaminu na spokojnie i nie pozwolić, by stres wziął górę. Sprawdź swoją wiedzę przed maturą 2022 z polskiego w naszych innych quizach. Odpowiedz na pytania i zobacz, czego jeszcze nie umiesz i powinieneś powtórzyć do matury. Zostało niewiele czasu: matura 2022 z polskiego już 4 maja!