Matura 2021 z matematyki. Wymagania programowe

i

Autor: pixabay.com

QUIZ. Najprostsze zadania na maturze z matematyki. Wstyd tego nie umieć! Sprawdź, czy zdasz maturę

2021-04-26 21:15

Matura z matematyki to prawdziwy horror dla wielu uczniów. W arkuszach CKE z poprzednich lat można jednak znaleźć przykłady naprawdę prostych zadań maturalnych z matematyki, które każdy - nie tylko maturzysta - powinien umieć rozwiązać. Uważacie się za dobrych z matematyki? A może piszecie maturę 2021? Sprawdźcie się w naszym teście z najprostszymi zadaniami z matury z matematyki. Wstyd tego nie umieć! Jeśli jesteście maturzystami i nie potraficie rozwiązać tych zadań, możecie nawet oblać maturę!

Najprostsze zadania maturalne z matematyki dotyczą najczęściej średniej arytmetycznej, mediany, czy obliczania procentów. W arkuszach maturalnych CKE z matematyki można znaleźć także proste zadania z ciągów, problemów nie powinny sprawiać również łatwiejsze równania czy niektóre zadania z geometrii. W naszym quizie poniżej znajdziecie przykładowe najprostsze zadania maturalne z matematyki, które pojawiły się na egzaminie w ostatnich latach. Sprawdźcie, jak sobie z nimi poradzicie. Jeśli nie umiecie ich rozwiązać, możecie nie zdać matury 2021 z matematyki!

Przeczytaj także: Matura 2021 z matematyki łatwiejsza. Tego na pewno nie będzie na maturze CKE

Najprostsze zadania z matury z matematyki. Jeśli tego nie umiesz, możesz oblać maturę!

Pytanie 1 z 14
Średnia arytmetyczna ośmiu liczb: 3, 5, 7, 9, x, 15, 17, 19 jest równa 11. Wtedy

Matura 2021 z matematyki

Przygotowujecie się do matury z matematyki i boicie się, że nie zdacie? Koniecznie przećwiczcie rozwiązywanie pewniaków maturalnych - to zadania, które co roku pojawiają się na maturze. Wśród nich są zadania z prawdopodobieństwa - to one najczęściej sprawiają najwięcej problemów maturzystom, którzy rozwiązują arkusz CKE. Dlatego jeśli martwicie się, że oblejecie maturę 2021, sprawdźcie koniecznie pewniaki maturalne z matematyki. Tutaj zobaczycie przykładowe zadania i ich rozwiązania: Matura 2021 matematyka. Pewniaki maturalne od Nauczyciela Roku. To będzie na maturze 2021

Matura 2021: to trzeba umieć na maturę z matematyki 2021

Z góry wiadomo, co obowiązuje na maturze 2021 z matematyki. Wymaganie programowe na maturę 2021 opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, co trzeba umieć na maturę 2021 z matematyki.