QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Lepiej się nie pomylić

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

2022-09-23 5:00

QUIZ. Historia i teraźniejszość to wasze mocne strony? Ten test sprawdzi waszą wiedzę na temat ważnych osób i wydarzeń, które zmieniły losy Polski. Przed wami 10 w teorii prostych pytań, choć mogą się trafić również podchwytliwe! Zapraszamy do wspólnej zabawy z portalem se.pl

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem mamy dla was quiz z historii i teraźniejszości. Kojarzycie te wydarzenia i ważne osoby, które wpłynęły znacząco na losy Polski? Jeśli tak, to nie powinniście mieć problemów z tymi dziesięcioma pytaniami. Powodzenia!