Koszmar!

Puławy: Wyrwało mu silnik! Tak się skończył pijacki rajd. Przerażający widok! [ZDJĘCIA]

2022-10-31 14:09

Mateusz B. (30 l.) z Puław (woj. lubelskie) najpierw wypił kilka głębszych, a potem – o zgrozo! – ruszył swoim peugeotem w pijany rajd ulicami miasta. Fatalne efekty przyszły nadzwyczaj szybko: auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo tak solidnie, że z samochodu wypadł silnik. Widok z miejsca wypadku przeraża. To cud, że nikt nie zginął: ani Mateusz B. ani nikt z tych, których mógł pozabijać, pędząc po pijaku przez spokojne miasto.

Koszmar w Puławach. Pijany kierowca pędził przez miasto. Zgubił silnik

30-latek powinien wiedzieć, jak może skończyć się jazda po pijaku. Niestety, w tym przypadku zabrakło mu rozwagi i słono za to zapłacił i jeszcze zapłaci. Mateusz B. znany jest doskonale puławskim policjantom. – Niesforny typ, czegoż on już nie robił źle – oceniają wyczyny 30-latka, który był już kilkukrotnie karany.

W czwartkowy wieczór (27.10) w podróż zabrał swą 22-letnią dziewczynę. Około godz. 23.30 pędzili ul. Słowackiego w Puławach. – Jadący w kierunku ulicy Lubelskiej peugeot wypadł z drogi, uderzył w znak drogowy, latarnię, a następnie w drzewo, po czym przewrócił się na bok – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Finał wypadku był fatalny. Auto przewróciło się, jakby było dziecięcą zabawkę, a nie potężną, blaszaną konstrukcją, przygotowaną i na takie, najgorsze z możliwych, scenariusze.

W pojeździe zakleszczone zostały dwie osoby: 30-letni kierowca oraz 22-letnia pasażerka. – Po wydostaniu ich przez strażaków i udzieleniu im pierwszej pomocy, oboje trafili do szpitali w Puławach i Lublinie – informuje Rejn-Kozak.

Jak wykazało wstępne badanie, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Dokładny wynik będzie znany po przebadaniu w labolatorium pobranej od niego krwi. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. To jednak nie konie jego kłopotów. Sprawca zdarzenia za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych piratów drogowych?
Policyjne drony podczas Wszystkich Świętych