Jarmark Jagielloński w Lublinie

i

Autor: Warsztaty Kultury w Lublinie Jarmark Jagielloński w Lublinie

Przyjdź na Jarmark Jagielloński 2015 w Lublinie [program na niedzielę]

2015-08-15 10:15

Jeszcze tylko do końca dzisiejszego dnia potrwa Jarmark Jagielloński w Lublinie. Sprawdź, co będzie się dziś działo. 

Jarmark Jagielloński jest połączeniem tradycji Jarmarków ze współczesną wymianą gospodarczą i kulturalną. Były bardzo popularne w XV i XVI wieku i przybywali na nie kupcy ze wszystkich stron kraju oraz najodleglejszych części Europy i świata. Nasze miasto było głównym ośrodkiem handlu zbożem, wołami czy chociażby węgierskim winem. Wraz z rozwojem handlu powstawało bardzo dużo kramów, młynów, kuźni i innych warsztatów rzemieślniczych. 

Tegoroczny Jarmark nie jest związany tylko z tradycją kupiecką, ale jest również miejscem na spotkanie i wymianę kultur. Wszyscy odwiedzający centrum Lublina będą mogli spotkać artystów z Ukrainy i Białorusi, którzy prezentować będą  tradycyjną sztukę ludową. 

- Chcemy, by Jarmark Jagielloński w Lublinie stał się swoistą manifestacją odmienności, wywodzącej się ze wspólnej historii, prezentacją artystów i ludzi kultury, odnoszących się do różnych dziedzin sztuki oraz wszelkich form ekspresji artystycznej i twórczej – wyjaśniają organizatorzy z Warsztatów Kultury w Lublinie. 
W sobotę Jarmark Jagielloński zacznie się o godzinie 10.  Wśród wydarzeń jest również mnóstwo warsztatów. Organizatorzy zaplanowali m.in. warsztaty śpiewu tradycyjnego, polskich tańców tradycyjnych, Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego, robienia lalek, kurpiowskiej wycinanki i wiele innych.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej www.jarmarkjagiellonski.pl