Strażacy

i

Autor: Pixabay Strażacy - zdj. ilustracyjne.

Tragedia

Pożar kamienicy w Lublinie. Nie żyje 65-latek

2023-04-02 12:24

W kamienicy przy ul. Krochmalnej w Lublinie wybuchł pożar. Niestety, strażakom nie udało się uratować 65-letniego mężczyzny, którego ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Do zdarzenia doszło w sobotę (1 kwietnia) wieczorem. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Lublin. W kamienicy przy ul. Krochmalnej wybuchł pożar. 65-latek nie żyje

Wyjaśniamy okoliczności śmierci 65-latka w pożarze kamienicy w Lublinie. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji – poinformował PAP nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie i dodał, że na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalny. Zaplanowano prace z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. – Dzisiaj będą kontynuowane oględziny miejsca zdarzenia – powiedział Fijołek.

Dyżurny stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie poinformował PAP, że zgłoszenie o pożarze kamienicy strażacy otrzymali w sobotę (1 kwietnia) o godz. 21:28. Po wyważeniu drzwi od mieszkania objętego pożarem – jak przekazał dyżurny – strażacy znaleźli starszego mężczyznę siedzącego na fotelu. Następnie ewakuowali pokrzywdzonego z budynku i przekazali ratownikom medycznym, którzy stwierdzili jego zgon. Jak podał dyżurny, z budynku ewakuowano w 11 osób, w tym 5 wyprowadzili strażacy. Akcja trwała godzinę i trzy minuty. Udział w niej brało pięć zastępów straży pożarnej i 18 ratowników.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Pożar mieszkania w bloku. Pilna akcja strażaków na Mokotowie