Pijany jechał ciężarówką

i

Autor: Policja Lubelska

Pijany jak bela jechał ciężarówką. Pójdzie siedzieć na dwa lata?

2023-01-18 9:24

Nawet dwa lata więzienia grożą mężczyźnie, który prowadził samochód ciężarowy pod wpływem alkoholu. Jak czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej, jadącą wężykiem ciężarówkę zauważyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Wyjęli kluczyki ze stacyjki i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Na miejsce wezwano również policję.

Kompletnym brakiem wyobraźni "wykazał" się kierowca ciężarówki, który postanowił prowadzić pojazd będąc kompletnie pijanym. Mężczyzna nie włączył świateł i jechał "wężykiem", co zwróciło uwagę funkcjonariuszy ze Służby Celno-Skarbowej. Błyskawicznie zatrzymali samochód ciężarowy i zabrali kluczyki ze stacyjki. Jak czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej, od zatrzymanego kierowcy było czuć alkohol, więc na miejsce została wezwana policja. - Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przebadali kierowcę ciężarówki, obywatela Ukrainy, na obecność alkoholu. Wynik wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą więzienia w wymiarze do 2 lat - czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Sonda
Czy jazda pod wpływem alkoholu powinna być surowo karana?
Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE