Nagła śmierć młodego lekarza. Kacper Gajda miał 30 lat. Poruszające pożegnanie

2021-11-28 15:22
Nie żyje lekarz Kacper Gajda
Autor: screen video/YouTube Nie żyje lekarz Kacper Gajda

Kacper Gajda zmarł 7 listopada tego w wieku 30 lat. Był Sekretarzem Regionu Mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, rezydentem psychiatrii, działaczem społeczno-związkowy. W październiku poinformował, że ze względu na jego stan zdrowia placówka Dreamed wstrzymała działalność. Niestety, po jakimś czasie poinformowano o jego śmierci. W sobotę odbył się pogrzeb medyka.

Kacper Gajda miał 30 lat, pochodził z Nałęczowa. Studia lekarskie rozpoczął w 2010 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, po trzech latach przeniósł się na Warszawski Uniwersytet Medyczny. W 2017 roku rozpoczął specjalizację w psychiatrii. Pracował w Szpitalu Nowomiejskim w Warszawie. Potem prowadził własną praktykę lekarską. Zajmował się działalnością związkowo-zawodową. Współtworzył Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Zobacz także: Na co zmarł Kamil Durczok? Wygrał walkę z rakiem, zmagał się z alkoholizmem. Szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci Durczoka

W październiku poinformowano, że ze względu na stan zdrowia Gajdy, placówka Dreamed zawiesza działalność do połowy listopada. Niestety, sekretarz Regionu Mazowieckiego OZZL zmarł 7 listopada. - Z ogromnym żalem żegnamy Kacpra Gajdę, Sekretarza Regionu Mazowieckiego OZZL. Pasjonata psychiatrii, otwartego na wyzwania i problemy ludzi chorych i potrzebujących, zaangażowanego w tworzenie nowoczesnego systemu ochrony zdrowia, dbającego nie tylko o pacjenta, ale także o każdego medyka w Polsce. Zawsze życzliwego i pełnego pogody ducha. Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia - napisano na profilu OZZL Mazowsze.

Zobacz również: Pszczyna: Kim była 30-letnia Izabela, której śmierć wstrząsnęła Polską? "Byłaś mistrzynią i świetnym człowiekiem"

W sobotę 27 listopada odbył się pogrzeb lekarza. W kościele pojawiło się mnóstwo wieńców. Młodego lekarza żegnały tłumy.

Złote Tarasy. Warszawiacy boją się kolejnych śmierci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE