Lublin: Koronawirus w znanej parafii. Co z wiernymi?! COVID-19 u kapucynów na Poczekajce

i

Autor: Pixabay/fernandozhiminaicela;wikimedia/CC BY-SA 3.0/wolinlbn

Lublin: Koronawirus w znanej parafii. Co z wiernymi?! COVID-19 u kapucynów na Poczekajce

2020-11-02 12:07

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w jednej z lubelskich parafii. Co z wiernymi i pracującymi tam księżmi? COVID-19 potwierdzono u jednego z kapucynów na Poczekajce. Bracia i ojcowie trafili na kwarantannę i nie mogą odprawiać mszy świętych. Liczba nabożeństw została ograniczona, kościół jest mniej dostępny. Co to oznaczana dla parafian z Poczekajki?

Koronawirus w znanej parafii w Lublinie. Chodzi o kościół na Poczekajce, czyli kapucyńską parafię Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie. W sobotę wieczorem okazało się, że jeden z braci ma koronawirusa. Pozostali zostali objęci kwarantanną.

31.11 przed godz. 17.00 dowiedzieliśmy się, że jeden z braci we wspólnocie klasztornej, ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa. Decyzją sanepidu, od razu, zostaliśmy objęci kwarantanną, praktycznie cała wspólnota, łącznie z braćmi z seminarium – czytamy w komunikacie opublikowanym przez parafię.

Kapucyni przyznają, że koronawirus pojawił się z trudnym momencie i przez to nie byli w stanie sprawować pełnej posługi 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych. Dziś (2.11) w Dzień Zaduszny msze św. w kościele przy al. Kraśnickiej są sprawowane o godz. 10.00, 16.30 i 18.00.

Super Raport 30.10 (Goście: Ryszard Czarnecki - PiS, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku)

Musimy na najbliższe dni zostać w klasztorze, również w oddzieleniu między sobą. Dlatego w najbliższych dniach nie będzie przez nas kapucynów z Poczekajki sprawowana Eucharystia z wiernymi ani spowiedź – czytamy w komunikacie parafii. Msze święte odprawiają księża spoza klasztoru.

Zmniejszona liczba mszy św. to nie jedyne ograniczenie. Rzadziej będzie otwarty sam kościół. Na czas kwarantanny w dni powszednie od godz. 17.00 (na różaniec za zmarłych). Ile potrwa izolacja kapucynów i problemy parafii? Tego na razie nie wiadomo. Bracia czekają na decyzje sanepidu.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?