Lubelskie. Silny wiatr do 100 km/h i burze! IMGW bije na alarm! Czeka nas pogodowa masakra? [17.01.022]

2022-01-17 12:11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem nawet do 100 km/h oraz burzami na terenie województwa lubelskiego. Alerty obowiązują w poniedziałek, 17 stycznia 2022. Szczegóły poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego przed silnym wiatrem oraz burzami. Ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali przed wichurami obowiązuje w poniedziałek (17 stycznia 2022) na terenie całego regionu do godz. 3.00 w nocy, 18 stycznia.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia – podają synoptycy IMGW.

Wydano też ostrzeżenie przed burzami, które obowiązuje na terenie całego województwa lubelskiego.

- Przez obszar województwa, z północy na południe, przemieszcza się strefa bardzo aktywnego frontu atmosferycznego, na którym występują burze. W najbliższych godzinach porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h – czytamy w komunikacie.

W niedzielę mieszkańcy całego kraju otrzymali alerty z rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Więcej: Alert RCB przed silnym wiatrem nawet 110 km/h! Mieszkańcy całego kraju dostali SMS-y

Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?

Silny wiatr w Lublinie i Lubelskiem 17.01.2022. Radar wiatru nie pozostawia złudzeń. Śnieżyce, burze i wichury na Lubelszczyźnie

Czekają nas połamane drzewa, brak prądu i zawalone drogi? Takie czarne scenariusze z prognozy pogody sprawdziły się już na północy Polski. Czy na Lubelszczyźnie 17.01.2022 będzie podobnie? Póki co zima powróciła w zaskakujący sposób. W poniedziałkowe przedpołudnie wielu mieszkańców Lublina było w szoku. Po spokojnym poranku przyszła… śnieżyca z burzą! Do tego porywisty wiatr. Tak było nie tylko w Lublinie, ale też w wielu miastach regionu. Chmury przynoszące te nietypowe, zimowe obrazy przesuwały się z północy na południe województwa – zgodnie z zapowiedziami synoptyków i komunikatem IMGW.

Opady śniegu sprawiły, że wiele dróg jest mokrych, a te rzadziej uczęszczane białe lub pokryte błotem pośniegowym. Lokalnie może być ślisko. Kierowcy, uważajcie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE