Pierwsze opady śniegu będą jeszcze w październiku. Prawdziwa zima przyjdzie później

i

Autor: Karolina Szponar, ESKAInfo.pl Pierwsze opady śniegu będą jeszcze w październiku. Prawdziwa zima przyjdzie później

Lubelskie: Ostatni ciepły weekend. Idzie zima

2015-10-03 16:50

Chociaż czekoladowe mikołaje, które już pojawiają się w sklepach bardziej przerażają niż cieszą to teraz nie tylko one staną się znakiem zbliżającej się zimy. Czekają nas opady śniegu.

W czasie słonecznego weekendu brzmi to jak kpina, ale według Info Meteo LU już w nadchodzącym tygodniu ujrzymy pierwsze płatki śniegu.

Według synoptyków śnieg w październiku nie jest żadną anomalią. Pierwsze opady zapowiadane są na drugą połowę przyszłego tygodnia. Pierwsze ochłodzenia rozpoczną się 9 października – wtedy w ciągu dnia na termometrach ujrzymy zaledwie 7 stopni C. W kolejnych dniach zrobi się jeszcze zimniej i za dnia temperatura w najcieplejszym momencie dnia w niektórych regionach województwa wyniesie jedynie 4 stopnie C. Nocami oczywiście pojawią się mrozy do -3 stopnie C – informuje Info Meteo LU.

Kiedy spadnie śnieg?

Według prognoz pierwszy śnieg spadnie około 10 października. Jak zapowiadają synoptycy - Śnieg miałby prószyć zwłaszcza w godzinach nocnych, gdy temperatury będą oscylować w pobliżu zera. Niewykluczone jest, że opady śniegu i deszczu ze śniegiem dzięki niskiemu położeniu izotermy będą pojawiać się również za dnia – czytamy.

Pewnym jest, że niezależnie od ilości śniegu jaki spadnie to długo nie będzie leżał. Ze względu na nagrzanie ziemi i dodatnie temperatury w ciągu dnia będzie on zanikał.

Najniższą temperaturą jaka została odnotowana w październiku w Polsce to – 14,2 stopnia C.