Kiedy przyjdzie zima? NIEPOKOJĄCE prognozy! Nadciąga MRÓZ. Jaka będzie zima 2020/2021?

2020-09-16 9:46 MTA
Kiedy przyjdzie zima? NIEPOKOJĄCE prognozy! Nadciąga MRÓZ. Jaka będzie zima 2020/2021?
Autor: Pixabay/Pexels

Kiedy przyjdzie zima 2020/2021? Kiedy spadnie śnieg i zacznie się sezon ujemnych temperatur i ciepłych kurtek? Niepewne prognozy synoptyków mogą niepokoić wielu „ciepłolubnych”. Tegoroczna zima może przyjść wcześnie i być intensywniejsza niż ta ubiegłoroczna? Już jesienią nadciąga do nas mróz. Jaka będzie zima i kiedy przyjdzie?

Jeśli wolicie dodatnie temperatury i zimy podobne do tej ubiegłorocznej – stosunkowo ciepłe i bez śniegu – możecie nie być zadowoleni. Część synoptyków prognozuje, że tegoroczna zima może przyjść wcześniej i być zimniejsza niż poprzednia. Czy to oznacza prawdziwe mrozy? Kiedy przyjdzie zima?

Zima kalendarzowa, astronomiczna i meteorologiczna rozpocznie się tuż przed świętami, ale wszyscy spodziewamy się, że śnieg i mróz może pojawić się znacznie, znacznie wcześniej, już jesienią. Niepokojące prognozy synoptyków zapowiadają nadciągający mróz! Kiedy przyjdzie zima?

Kiedy przyjdzie zima? Nadciąga mróz

Środa, 16 września może być ostatnim tak ciepłym dniem w tym roku – alarmuje serwis TwojaPogoda.pl. Później czeka nas drastyczny spadek temperatur, poważne ochłodzenie. Nadciąga mróz niesiony przez chłodny front atmosferyczny, który lada moment „wkroczy” nad Polskę. Zdaniem synoptyków portalu w niektórych rejonach kraju już w nocy z czwartku na piątek mogą pojawić się przymrozki!

Z kolei amerykańscy synoptycy prognozują, że tegoroczny sezon zimowy będzie podobny do poprzedniego.

Jaka będzie zima 2020/2021?

Synoptycy już próbują przewidywać, kiedy przyjdzie zima i jaka będzie w sezonie 2020/2021. Podkreślają jednocześnie, że takie prognozy są obarczone ogromnym ryzykiem błędu. Część z nich zapowiada jednak, że tegoroczna zima zacznie się wcześniej i będzie chłodniejsza od ubiegłorocznej. Takie prognozy mogą być niepokojące dla wszystkich tych, którzy wolą jesienny klimat nawet w zimie.

Czy tegoroczna zima będzie chłodniejsza niż ta ubiegłoroczna? To prawdopodobne, bo w ubiegłym sezonie średnie temperatury w Polsce były stosunkowo wysokie, a opadów śniegu było niewiele. Nawet gdy biały puch się pojawiał, to szybko znikał. Dłużej utrzymywał się tylko na terenach podgórskich.

Kiedy przyjdzie zima? Prognoza na wrzesień i październik 2020

Kiedy przyjdzie zima i czy będzie sroga i mroźna, czy taka jak ubiegłoroczna, z temperaturami „na plusie”? Tego synoptycy nie potrafią jeszcze jednoznacznie przewidzieć. Więcej wiemy za to o sytuacji pogodowej w najbliższych dniach i tygodniach.

Wkrótce czeka nas ochłodzenie – o tym już pisaliśmy. A co dalej? Druga połowa września będzie znacznie chłodniejsza niż ta pierwsza. Średnie temperatury w dzień na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza. Ponad 25 stopni na termometrach? O takim widoku raczej zapomnijmy.

Październik – co nie zaskakuje – ma być jeszcze chłodniejszy. W pierwszej połowie miesiąca zobaczymy jeszcze maksymalnie po kilkanaście kresek na plusie, ale później termometry pokażą już maksymalnie 10 stopni w trakcie dnia. Nocami czekają nas przymrozki.

HOT 15 IX

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.