Festiwal Fantastyki Falkon 2015 w Lublinie [PROGRAM, BILETY]

2015-11-03 19:40

Już w najbliższy weekend do Lublina przyjedzie nawet dziesięć tysięcy osób. W piątek rozpoczyna się trzydniowy Falkon 2015. W tegorocznej edycji zaplanowano jeszcze więcej wydarzeń niż przed rokiem. Bilety są jeszcze dostępne.   

Każdego roku, przez trzy dni Lublin staje się polską stolicą fantastyki. Zeszła edycja przyciągnęła 5000 osób. Tym razem organizatorzy spodziewają się przynajmniej 9 tysięcy miłośników literatury, filmów, gier fabularnych oraz komiksów związanych z fantastyką.

Festiwal rozpoczyna się już w piątek i potrwa do końca niedzieli.  Przez trzy dni każdy znajdzie coś dla siebie. Będą wykłady, spotkania z autorami, prelekcje, różnego rodzaju gry. W sumie blisko 600 różnego rodzaju wydarzeń. Nowością w tym roku są specjalnie wytyczone trzy ścieżki zwiedzania. Jest dedykowana droga dla osób nie lubiących siedzieć zbyt długo w jednym miejscu, inna prowadząca do miejsc, w których trzeba mocno myśleć i związanych z technologią i warsztatami oraz dla tzw. starych wyjadaczy, którzy po drodze znajdą wszystkie najciekawsze wydarzenia. 

O atrakcjach Falkonu 2015 opowiada Karolina Wnuk, organizatorka. / Adam Tykło

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. wspólną budowę kosmicznego miasta, warsztaty tworzenia komiksów oraz szmaciankowych obrazów, turniej Yenga czy szkołę agentów specjalnych. Każda chętna osoba będzie mogła wcielić się w rolę super agenta i rozwiązując zagadki odkryć wielką tajemnicę bądź odszukać skradziony sejf. Wśród zaplanowanych wydarzeń jest również warsztat tworzenia minionków, konkurs konstruktorski, gra w dobble czy w kapsle.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze cosplay, czyli przebieranie się za fikcyjne postaci. W trakcie tej edycji organizatorzy nagrodzą najlepsze przebranie. Będzie można kupić również mnóstwo książek, gadżetów, koszulek czy gier.

Falkon 2015 - Ceny biletów:

  • Całość: 50 zł
  • piątek: 30 zł
  • sobota: 40 zł
  • niedziela: 20 zł

Dzieci do lat 9 wchodzą za darmo. Osoby, które od 1 września do 1 listopada oddały krew mają 50 proc. zniżki na bilet całościowy. 

Falkon 2015 - dojazd

Festiwal zaplanowano w budynku Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11. Najbliższe połączenia autobusowe: 1,6,13,20, 150,151,152, 155,