Igrzyska studenckie rozpoczynają się 2 sierpnia

i

Autor: Karolina Szponar, ESKA Info.pl Igrzyska studenckie rozpoczynają się 2 sierpnia

Europejskie Igrzyska Studenckie: Szczypiornistki lecą po złoto

2015-07-31 19:38

Zawodniczki lubelskiego MKS i jednocześnie studentki WSSP lecą do portugalskiej Bragi po kolejny złoty medal. W ostatnich latach zawsze stawały na podium. Czy w tym roku także?

Akademickie Mistrzostwa Europy startują 2 sierpnia. Wtedy też zmagania rozpoczną reprezentantki Lublina. Rozgrywki będą trwały do 9 sierpnia, w tym dniu odbędzie się finał turnieju. Według zestawienia Europejskiego Uniwersyteckiego Związku Sportowego Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza z Lublina ma ogromną przewagę nad innymi uczelniami. Na koncie mamy 86 punktów, a kolejnych miejscach jest Francja – 31 punktów i Niemcy – 29 punktów. Wysoki wynik w rankingu oznaczał dla Polek zaproszenie na Mistrzostwa.

Przez ostatnie lata to właśnie lublinianki zwyciężały w turnieju. Z Igrzysk Akademickich przywiozły łącznie sześć medali z czego pięć to złota.

Do Portugalii polecą reprezentantki Polski: Aga Kocela, Marta Gęga i Asia Drabik. Razem z nimi zagrają także Ekaterina Dzhukeva, Karolina Bijan, Kasia Kozimur, Asia Szarawaga, Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin) oraz m.in. dobrze znane z lubelskiego parkietu Dagmara Nocuń (Olimpia-Beskid Nowy Sącz) i Valentina Nestsiaruk (Energa AZS Koszalin).

Lubelskie szczypiornistki zmierzą się z drużynami z Hiszpanii, Niemiec, Chorwacji, Turcji, Francji i Rumunii.

Lublinianki z Igrzysk przywiozły już sześć medali

i

Autor: Karolina Szponar, ESKA Info.pl Lublinianki z Igrzysk przywiozły już sześć medali