Eksplozja na lekcji w szkole. Plecak zajął się ogniem. Strażacy nie mogli uwierzyć

i

Autor: KM PSP Zamość Eksplozja na lekcji w szkole. Plecak zajął się ogniem. Strażacy nie mogli uwierzyć

Wybuch podczas lekcji

Eksplozja na lekcji w szkole. Plecak zajął się ogniem. Strażacy nie mogli uwierzyć

2023-09-28 11:16

Wybuchające baterie telefonów komórkowych to rzadkie, ale bardzo niebezpieczne zjawisko. W Szkole Podstawowej w Suchowoli wybuchła bateria telefonu komórkowego znajdującego się w plecaku jednego z uczniów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale cała klasa najadła się strachu.

- Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP w Suchowoli stwierdzono, że w jednej z sal dydaktycznych, podczas prowadzenia zajęć zapaleniu uległ telefon znajdujący się plecaku jednego z uczniów. Telefon nie był ładowany - podkreślają strażacy.

Nauczyciel wyjaśnił, że siła eksplozji była tak duża, że rzuciło plecakiem w róg sali. - Przed przybyciem zastępów nauczyciel ewakuował z sali wszystkich uczniów i przystąpił do ugaszenia pożaru, a następnie wyniósł plecak z zawartością poza teren budynku - kontynuują strażacy. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu pomieszczenia, w którym miał miejsce pożar oraz na pomiarze na zawartość tlenku węgla.

Działa strażaków trwały niewiele ponad jedną godzinę. Wstępnie oszacowano straty. Plecak, znajdujące się w jego wnętrzu przedmioty oraz telefon były warte w sumie tysiąc złotych.

Wybuch gazu w Chełmży. Policjanci ruszyli na pomoc poszkodowanym
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?