Chciał „sprzedać ziemniaki”, a OKRADŁ JĄ z oszczędności! BEZCZELNY złodziej w Puławach [WIDEO]

i

Autor: KWP Lublin; Pixabay/Couleur

Puławy: Chciał „sprzedać ziemniaki”, a OKRADŁ JĄ z oszczędności! BEZCZELNY złodziej [WIDEO]

2021-03-11 17:38

Policjanci z Puław poszukują... wędrownego sprzedawcy ziemniaków. Tak właśnie przedstawił się złodziej, który kilka dni temu zapukał do 84-letniej mieszkanki miasta. Namówił ją na kupno ziemniaków, a kiedy na chwilę straciła go z oczu, ukradł 1800 zł. Próbował w ten sposób oskubać innych, dlatego powstał portret pamięciowy złodzieja. Policja ostrzega przed bezczelnym złodziejem!

Do kradzieży doszło pod koniec lutego na ul. Leśnej w Puławach. Mieszka tam sporo starszych, samotnych osób, więc złodziej miał ułatwione zadanie. Zapukał do mieszkającej na I piętrze kobiety. – Ziemniaków pani nie potrzebuje, tanie i dobre – zachęcał. Początkowo starsza pani nie była zainteresowana, wędrowny sprzedawca ziemniaków nie odpuszczał, postanowiła więc wziąć kilka kilogramów „na odczepnego”.

Zobacz też: Lubelskie. 11-latka wyprowadziła babcię z pożaru! Z domu niewiele zostało [ZDJĘCIA]

W trakcie rozmowy, mężczyzna zapytał starszą panią czy mogłaby mu rozmienić 200 złotych. 84-latka weszła do mieszkania i z koperty na szafce wyjęła dwa banknoty po 100 złotych – opowiada podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji. Mężczyzna wszedł za nią do mieszkania, ponaglając ją, aby znalazła siatkę na ziemniaki. – Kobieta zaczęła szukać siatki, a gdy się odwróciła, fałszywego handlarza nie było już w domu. Wraz z nim zniknęła koperta z pieniędzmi, w której było 1800 zł.

Sprzedawał ziemniaki, a okradł staruszkę

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili, że mężczyzna grasował już w okolicy.

– Dwa dni wcześniej na tym samym osiedlu oferował do sprzedaży jajka. Jedna z kobiet, dokładnie zapamiętała jego wygląd i na tej podstawie powstał portret pamięciowy – dodaje policjantka.

Jak wygląda złodziej? Osoby, które widziały fałszywego handlarza, opisały go jako mężczyznę w wieku 35-45 lat, o krępej budowie ciała, z widocznym brzuchem, jednodniowym ciemnym zarostem i ciemną oprawą oczu. Mężczyzna miał około 165-170 cm wzrostu. Ubrany był w ciemną kurtkę i ciemne spodnie, na głowie miał czarną, wełnianą czapkę.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Puławach pod nr tel. (47) 812 33 35 lub (47) 812 32 90.