Chcą zasypać Jurka Owsiaka listami. Można im pomóc! [AUDIO]

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; Krzysztof Radzki CrissArt Photography Chcą zasypać Jurka Owsiaka listami. Można im pomóc! [AUDIO]

Chcą zasypać Jurka Owsiaka listami. Każdy może dołączyć! #MuremZaOwsiakiem [AUDIO]

2019-01-16 18:44

Nie mogą pogodzić się z rezygnacją Jurka Owsiaka, napisali do niego listy. Sprawdźcie, jak można dorzucić swoją cegiełkę do tego pomysłu!

Na pomysł akcji wpadła Natalia Rogala, wolontariuszka ze sztabu WOŚP działającego przy Galerii Labirynt. Pierwszych kilka listów już do niej trafiło, ale pomysłodawczyni spodziewa się, że będzie ich więcej.

– W listach można napisać wszystko, co tylko nam serducho przyniesie – podkreśla Natalia Rogala. – Możemy w nich zawrzeć swoją historię, w jaki sposób sprzęt WOŚP pomógł w życiu nam lub członkom naszym rodzin. Można napisać kilka słów wsparcia. Panuje dowolność. Zapraszamy do wspierania naszej inicjatywy! – zachęca.

Lubelscy wolontariusze piszą listy do Owsiaka, bo nie mogą się pogodzić z jego rezygnacją z funkcji prezesa WOŚP. – Rozumiemy tę decyzję, jak najbardziej wspieramy Jurka w tych trudnych chwilach i nie chcemy go na siłę nakłaniać do zmiany decyzji. Ale nie ukrywamy, że był to dla nas wielki szok i byłoby wspaniale, gdyby powrócił do pełnienia funkcji szefa. Jest ikoną WOŚP i nieodłączną osobą, która zawsze będzie nam się z tą organizacją kojarzyła.

Owsiak poinformował o zrzeczeniu się funkcji prezesa WOŚP po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

>>> Lublin: Flaga miasta opuszczona do połowy masztu. W południe wybrzmiała „Cisza” [WIDEO

>>> Lublin solidarny z Gdańskiem. Setki osób przed ratuszem [GALERIA, AUDIO]


Listy można pisać jeszcze do piątku (18.01) i przynosić je do kawiarni „Mrau Cafe” w Lublinie, przy ul. Kapucyńskiej 2. Wiadomości trafią do Jurka Owsiaka właśnie w piątek. Organizatorzy spodziewają się, że zawiozą do Warszawy kilkadziesiąt listów.​

Posłuchaj też, co o pomyśle powiedziała naszemu reporterowi, Bartkowi Ważnemu, pomysłodawczyni akcji, Natalia Rogala.


>>> Lublin po śmierci Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk: „Żegnaj przyjacielu...”

Zobacz WIDEO!