CPZ działał będzie przez całe wakacje

i

Autor: Centralny Plac Zabaw CPZ działał będzie przez całe wakacje

Centralny Plac Zabaw wraca przed Centrum Kultury. Miejsce z atrakcjami dla dorosłych

2017-06-30 18:53

Jest w Lublinie Plac Zabaw, na którym najwięcej zabawy mają… dorośli. Wraz z początkiem lipca, w centrum Lublina rusza Centralny Plac Zabaw. 

CPZ To miejsce działań artystycznych, edukacyjnych, sportowych i animacyjnych. Plac przed Centrum Kultury przejmą deskorolkarze, muzycy a nawet seniorzy. Będą warsztaty, koncerty, wspólne zabawy i projekcje, a to nie wszystko!

W tym miejscu ludzie kreatywni mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami. Czekają moduły warsztatowe z różnych dziedzin i skierowanych do ludzi w różnym wieku. Będą sporty miejskie: parkour, slackline, free style football, rolki, deskorolka, są także zajęcia z edukacji artystycznej, a dla młodszych dzieci warsztaty z szablonu, kolażowania czy teatralne.

Na plac możecie wpadać od 1 lipca. 

Strefa Ruchu

Jednym z głównych punktów CPZ jest specjalnie zaprojektowana Strefa Ruchu – miejsce spotkań i treningów miłośników miejskich sportów; platforma darmowych warsztatów, zlotów, pokazów i konkursów dyscyplin takich jak Parkour, Freerun, Street Workout, Skateboard, BMX, Freestyle Football, Slackline, Street Dance czy Footbag. To przestrzeń dostępna codziennie, przez cały czas trwania Centralnego Placu Zabaw, gdzie każdy będzie mógł szlifować swoje umiejętności, a w wybrane dni wziąć udział w darmowych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów tych dyscyplin.

Warsztaty

Bezpłatne warsztaty cechuje różnorodność propozycji i nowatorski charakter. Na uczestników czeka ponad dwadzieścia modułów warsztatowych skierowanych do różnych grup wiekowych. Ich cykliczność pozwala na systematyczną pracę i utrwalanie nowej wiedzy i umiejętności. Efektem niektórych zajęć będą obiekty, które zostaną umieszczone w przestrzeni Centrum Kultury. Zobacz harmonogram warsztatów

ZOBACZ TEŻ >>> Wadliwy produkt w Biedronce! Sieć prosi o natychmiastowy zwrot!

Wirydarz

Ukryty między murami Centrum Kultury Wirydarz jest jedną z najciekawszych przestrzeni dawnego klasztoru. W przeszłości miejsce kontemplacji, obecnie scena niezwykłych wydarzeń kulturalnych. W okresie letnim, klimatyczna, wypełniona zielenią przestrzeń stanowi niepowtarzalne miejsce koncertów, pokazów, spektakli, projekcji i innych wydarzeń artystycznych pod gołym niebem.