Na zamojskim rynku zmierzą się rody Capulettich i Montecchich

i

Autor: fanpage Zamojski Dom Kultury Na zamojskim rynku zmierzą się rody Capulettich i Montecchich

Bitwa rodów w Zamościu: Romeo i Julia

2015-06-22 17:18

Karatecy kontra rycerze, śpiew kontra taniec i motocykle przeciwko rowerom, tak będzie wyglądał Zamość przez cały tydzień.

W ramach projektu Romeo i Julia rozegrane zostaną trzy bitwy, a zmierzą się w nich także mieszkańcy Zamościa. Każda osoba sympatyzująca się z postaciami literackimi może wziąć udział w zabawie i kibicować wybranej rodzinie, Capulettich lub Montecchich.

Do udziału zachęca Kasia Figura z Zamojskiego Domu Kultury. Materiał Dominiki Saran.

Program Bitwy rodów w Zamościu

W poniedziałek (22.06.) o 18.00 w Zamościu będzie można wziąć w Grze Miejskiej o dziełach Szekspira. Na uliczkach zamojskiej Starówki zmierzą się kilkuosobowe drużyny, reprezentujące przez siebie ród. Jeśli chcecie wziąć udział we wspólnej wystarczy wysłać zgłoszenia na maila: zapytajszekspira@gmail.com.

Zmierzą się także karatecy (ród Capulettich) kontra rycerze (ród Montecchich).

W środę (24.06.) o 17.00 na zamojskim Rynku Wielkim w ramach bitwy rodów śpiew (ród Julii Capuletti) lub taniec (ród Romea Monteccichi). Artystycznej bitwie towarzyszyć będą potyczki smakowe zamojskich restauratorów.

Kolejna, trzecia bitwa rozegra się o 20.00. Na Rynku Wielkim motocykle (Capuletti) walczyć będą z rowerami (Montecchi). Rodziny rywalizować będą w potyczkach słownych. W tej walce będzie mógł wziąć udział każdy zamojski rowerzysta, który przyjedzie swoim dwukołowcem.

W ramach finału Parada świateł, czyli widowiskowy przejazd motocykli i rowerów z pochodniami po Starówce.