W ubiegłym roku sprzedano tysiąc kart

i

Autor: DzidekLasek, CCO Public Domain, pixaybay.com W ubiegłym roku sprzedano tysiąc kart

Zamość z Kartą Turysty: Tanie zwiedzanie i noclegi. Co jeszcze? [AUDIO]

2016-04-09 14:23

Zamość ruszył z kolejną edycją karty turysty. Z tym dokumentem można będzie taniej zwiedzać miasto i korzystać ze zniżek u partnerów.  

Zamojska Karta Turysty będzie obowiązywała od maja do października. Już teraz miasto zbiera chętnych restauratorów i właścicieli innych podmiotów z branży turystycznej, którzy zaoferują zniżki cen swoich usług.

- Zachęcamy kraterodawców, hotelarzy, restauratorów czy też punkty usługowe znajdujące się w obrębie Starego Miasta i w całym Zamościu, aby uczestniczyły i tworzyły wspólnie z nami Zamojską Kartę Turysty – mówi Wojciech Sachajko z Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

Posłuchaj, kto może zgłosić się do Karty Turysty. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Gdzie zniżki?

Na liście partnerów są m.in. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, Galeria Rzeźby, Ogród Zoologiczny, Muzeum Zamojskie, Bastion VII – Podziemna Trasa Turystyczna i Taras Widokowy, Trasa Podziemna Oficyn Ratusza.

Jak dołączyć?

Instytucje, które chcą jeszcze dołączyć do programu muszą wysłać zgłoszenie. - Deklaracje przyjmujemy do 10 kwietnia uczestnictwa w Karcie. Formularz jest prosty i prosimy o jego wypełnienie – tłumaczy Wojciech Sachajko.

Turyści, którzy chcą zakupić kartę powinni udać się do Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu na Rynku Wielkim lub na ul. Łukasińskiego, do kasy zoo, punktów sprzedaży biletów na Trasę Turystyczną Bastion VII -Nadszaniec oraz kas i kiosków znajdujących się w pobliżu. Nabyć ją można za 40 złotych w cenie normalnej lub za 25 z ulgą. Karta ważna jest przez trzy dni.

W ubiegłym roku miasto sprzedało około tysiąca kart turysty.