Skazany ksiądz przez siedem lat nie może zbliżać się do pokrzywdzonych

i

Autor: Senlay, CCO Public Domain, pixabay.com Skazany ksiądz przez siedem lat nie może zbliżać się do pokrzywdzonych

Zamość: Ksiądz pedofil trafi do więzienia. Ma dożywotni zakaz nauczania w szkole [AUDIO]

2016-02-18 11:38

Ksiądz, który molestował dzieci w szkole w Sulmicach trafi do wiezienia na trzy lata. Ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz uczenia w szkole.  

Jest już prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Zamościu. Sprawa po raz kolejny była rozpatrywana na wniosek Prokuratury Rejonowej, która uznała, że poprzednia kara, czyli 2 lata w zawieszeniu na 5 jest za niska.

Ksiądz Stanisław G. uczył jako katecheta szkole w Sulmicach w gminie Skierbieszów. Został oskarżony, o molestowanie 5 dziewczynek. Według zeznań wkładał im ręce pod ubrania i dotykał w miejsca intymne. Były proboszcz parafii w Kalinówce po usłyszeniu zarzutów został przeniesiony do jednej z parafii w Hrubieszowie. Przebywał w domu dla księży.

Zmieniony wyrok zapadł 11 lutego, a sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. Poprzedni wyrok został częściowo zmieniony.

- Sąd okręgowy skazał oskarżonego na trzy lata bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Sąd orzekł środek karny w postaci zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zbliżania się do nich na odległość nie mniejszą niż 50 metrów na okres 7 lat - tłumaczy Elżbieta Koszel, rzecznik sądu.

Ksiądz pedofil dostał wyższy wyrok. Posłuchaj materiału przygotowanego przez Martę Buczak, reporterkę Radia ESKA.

Utrzymany został dożywotni zakaz pracy z małoletnimi w tym nauczania w szkole.