W Lublinie można znaleźć groby z dwóch miejskich cmentarzy

i

Autor: Mariposa, Public Domain, pixabay.com W Lublinie można znaleźć groby z dwóch miejskich cmentarzy

Wyszukiwarka grobów na cmentarzach w Lublinie. Jak działa Grobonet? [JAK ZNALEŹĆ GRÓB?]

2018-10-29 12:12

Masz problem ze znalezieniem grobu bliskiego? W Lublinie działa internetowy system odnajdywania grobów. Podpowiadamy, jak znaleźć miejsce pochówku bliskiej osoby.

Alejki wyglądają tak samo, nagrobki są do siebie podobne i nie trudno się zgubić na cmentarzu. W odnalezieniu grobu pomogą nam jednak specjalne wyszukiwarki internetowe. W wyszukiwarce Grobonet wystarczy podać nazwisko, datę śmierci lub urodzenia osoby, której miejsca pochówku poszukujemy. System wskaże wtedy dokładną lokalizację grobu wyświetlając tabelę, w której odnajdziemy sektor, rząd, a także numer kwatery. Dane obejmują okres od roku 1945 do roku bieżącego.

Aktualnie serwis Grobonet obsługuje dwa cmentarze komunalne znajdujące się na terenie Lublina - przy ul. Białej 3 i Drodze Męczenników Majdanka 71. Wyszukiwarkę znajdziecie pod tym LINKIEM.

Wyszukiwarka Grobonet działa od 2010 roku. Na stronie znajdziemy, nie tylko lokalizacje grobów, ale także informacje o rocznicach śmierci osób, nekrolog oraz mapy wspomnianych wyżej cmentarzy.

Czytaj także: Są już zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy. Sprawdź gdzie pojedziemy inaczej! [AUDIO]

Zobacz TO WIDEO: