Wykorzystał seksualnie nieletnią i uciekł do Holandii. Poszukiwany pedofil jest w rękach policji

i

Autor: Policja Lubelska

PEDOFIL ZATRZYMANY

Wykorzystał seksualnie nieletnią i uciekł do Holandii. Poszukiwany pedofil jest w rękach policji

2024-05-13 13:26

W ręce policjantów po intensywnych poszukiwaniach trafił 24-letni pedofil. Mężczyzna jest oskarżony o wykorzystanie dziewczynki poniżej 15. roku życia, a także o posiadanie pedofilskich materiałów w telefonie. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego poszukiwany był od 2020 r. ENĄ i trzema listami gończymi. W ubiegłym tygodniu odbyła się jego ekstradycja do Polski.

Pedofil robił obrzydliwe rzeczy nieletniej. Policja złapała go w Holandii

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany od 2020 r. 24-latek z powiatu krasnostawskiego. Mężczyzna poszukiwany był ENĄ (Europejski Nakaz Aresztowania) i trzema listami gończymi, a także trzema zarządzeniami prokuratury. Okazało się, że 24-latek przed sprawiedliwością uciekł aż do Holandii.

Działania lubelskich „łowców głów” doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy i sprawnej wymianie informacji, odpowiedniej koordynacji działań przez europejską sieć współpracy policyjnej – ENFAST z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Po ustaleniu szczegółów, odbyła się jego ekstradycja do Polski i mężczyzna trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary blisko 3 lat pozbawienia wolności.

- 24-latek poszukiwany był za seksualne wykorzystywanie dziewczynki poniżej 15. roku życia. Do tych przestępstw doszło w marcu i kwietniu 2019 r. Ponadto w swoim telefonie posiadał i przesyłał treści pornograficzne przedstawiające wizerunki małoletniej poniżej 15. roku życia. W 2020 roku Sąd Rejonowy w Zamościu wystawił za nim list gończy. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się  poza granicami kraju. Przypominamy, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676 - przekazał podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

TAK WYGLĄDA GRÓB KSIĘDZA PEDOFILA. JEDEN NAPIS MOŻE BUDZIĆ NIESMAK. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyrok ws. ojca pedofila. Sędzia podała szczegóły obrzydliwych czynów
Sonda
Czy uważasz, że w Polsce skutecznie walczy się z pedofilią?