Wierzbica. Powiesił psa na belce pod sufitem. Przerażające!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/moshehar Wierzbica. Powiesił psa na belce pod sufitem. Przerażające!

Bandytyzm

Wierzbica. Powiesił psa na belce pod sufitem. Przerażające!

2022-10-28 11:42

Zabił psa i to w bestialski sposób? Jest akt oskarżenia wobec mężczyzny, który miał powiesić psa na belce pod sufitem. Grozi mu więzienie. Kim trzeba być, żeby zrobić coś takiego niewinnemu, bezbronnemu kundelkowi? Nic nie jest w stanie usprawiedliwić takiego okrucieństwa. Jaka kara byłaby sprawiedliwa?

Mieszkaniec gminy Wierzbica (pow. chełmski) na Lubelszczyźnie został oskarżony przez prokuraturę o wstrząsającą zbrodnię. Na początku roku miał powiesić psa na belce pod sufitem. Kim trzeba być, by tak brutalnie zabić niewinnego kundelka?

Wierzbica. Powiesił psa sąsiada. Jest akt oskarżenia

Przerażające zdarzenia, do jakich doszło w poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku opisuje Super Tydzień Chełmski. Według ustaleń śledczych z prokuratury to właśnie wtedy oskarżony powiesił psa sąsiada – na sznurze przyczepionym do belki stropowej budynku gospodarczego. Mężczyzna nie przyznał się do winy, ale to na niego – jako na potencjalnego sprawcę – wskazał właściciel zabitego psiaka. Ponoć panowie byli skonfliktowani, ale dlaczego ucierpiał przez to niewinny pies?

Ponieważ nie było świadków makabrycznego zdarzenia, śledczy zlecili specjalistyczne badania – w tym analizę śladów na sznurze, który był narzędziem przerażającej zbrodni. Po ośmiu miesiącach zdarzenia sporządzono akt oskarżenia, a oprawcy bezbronnego psiaka grozi kara trzech lat więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem. Przypomnijmy, że kara za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem może wynosić nawet pięć lat więzienia.

To niejedyne takie zdarzenie na Lubelszczyźnie. W marcu 2022 roku 63-latek z Krasnegostawu powiesił psa na sznurku od trzepaka! Został zatrzymany przez policję, a dzień później (11.03) usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Innych, podobnych zdarzeń, w których ludzie pokazują swoje najgorsze, mroczne oblicze, nie brakuje.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Prof. Malicki o kolejnej fali migracji Ukraińców do Polski. Będzie większa niż w marcu?