quiz o europejskich politykach

i

Autor: ap(3)

Komplet punktów to obowiązek!

QUIZ. Znani europejscy politycy. Czy wiesz, z jakiego kraju pochodzą?

2022-08-19 5:00

W naszym piątkowym (19.08) quizie skupimy się na polityce, ale nie polskiej tylko międzynarodowej! Będziemy Wam przedstawiali postaci znane Wam z pewnością z dzienników informacyjnych. Wasze zadanie będzie pozornie proste - wybrać kraj, z którego pochodzą. Ale czy to na pewno będzie takie łatwe? Przekonajcie się!

Bliższa koszula ciału - mówi popularne przysłowie. Z pewnością zdecydowanie lepiej znamy polskich polityków, których na co dzień mamy okazję widzieć w telewizyjnych serwisach informacyjnych, na stronach gazet i portali. Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda - czołowe postaci rodzimej sceny politycznej zna każdy. Ale co się stanie, jeśli spróbujemy pójść szerzej i zapytamy Was o znanych europejskich polityków? W naszym dzisiejszym quizie sprawdzimy Waszą wiedzę właśnie pod tym kątem! Wybraliśmy rozpoznawalne postaci europejskiej polityki, które mieli lub nadal mają także wpływ na to, co dzieje się w naszym państwie. Czy będziecie w stanie przyporządkować ich do kraju, z którego pochodzą lub którym rządzą? Poniżej znajduje się 10 pytań! Życzymy powodzenia!

Quiz. Znani europejscy politycy. Z jakiego kraju pochodzą?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Angela Merkel przez wiele lat była kanclerzem:
Powrót "Expressu Biedrzyckiej" po wakacjach! Już w poniedziałek 22 sierpnia

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE