QUIZ. Każdy ósmoklasista zna te lektury, a Ty? Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty

i

Autor: Wokandapix/cc0/pixabay Podczas egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego uczniowie będą musieli wykazać się znajomością lektur obowiązkowych.

QUIZ. Każdy ósmoklasista zna te lektury, a Ty? Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty

2021-05-22 12:00

Zbliżają się egzaminy ósmoklasisty 2021. Już we wtorek, 25 maja o godz. 9.00 uczniowie przystąpią do egzaminu z języku polskiego. Aby zdać test będą między innymi musieli wykazać się znajomością lektur obowiązkowych. W ramach powtórki materiału proponujemy quiz dotyczący właśnie tych dzieł literatury polskiej i światowej. Oczywiście w zabawie mogą wziąć udział nie tylko tegoroczni absolwenci szkół podstawowych. Sprawdź, czy pamiętasz treść utworów, które zna każdy ósmoklasista.

Każdy ósmoklasista zna te lektury, a Ty? Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty [QUIZ]

Już tylko kilka dni pozostało do egzaminów ósmoklasisty 2021. Na początek, we wtorek 26 maja uczniowie przystąpią do testu z języka polskiego. Nie ma więc dużo czasu na zrobienie powtórki materiału, ale w ramach przygotowań proponujemy zabawę w postaci quizu. Składa się on z dziesięciu pytań dotyczących listy lektur obowiązkowych dla ósmoklasistów. Oczywiście w zabawie mogą wziąć udział nie tylko oni, ale wszyscy, którzy mają ochotę sprawdzić swoją znajomość szkolnych lektur. Jak dobrze pamiętacie "Latarnika" Henryka Sienkiewicza, "Zemstę" Aleksandra Fredry, czy "Małego Księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego? To świetna okazja do odświeżenia wiedzy o książkach, które zna każdy ósmoklasista.

PRZECZYTAJ: Egzamin ósmoklasisty 2021. Jakie lektury trzeba przeczytać? Mamy listę lektur obowiązkowych!

QUIZ. Każdy ósmoklasista zna te lektury, a Ty? Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty

Pytanie 1 z 10
Kto napisał "Opowieść wigilijną"?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.