QUIZ. Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe QUIZ. Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

Test z historii

QUIZ. Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

2023-02-17 5:00

QUIZ. Tym razem mamy dla was historię i władców Polski. Król. a może tylko i aż książę? Pytamy o 10 władców, a zadanie naszych czytelników jest proste jak drut. Muszą wskazać, czy monarcha był koronowany na króla. Komplet punktów jest jak najbardziej realny, choć przestrzegamy przed podchwytliwymi pytaniami!

Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

Pytanie 1 z 10
Czy Mieszko I był królem Polski?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem chodzi o władców Polski. Czy byli koronowani na króla naszego kraju? Pochwalcie się swoim wynikiem w sekcji z komentarzami!