Sejm

i

Autor: gov.pl

Sprawdź się!

QUIZ. Czy nadajesz się na posła? Minimum 7/10 i możesz startować w wyborach

2023-07-21 10:17

Wybory parlamentarne 2023 zbliżają się wielkimi krokami! W październiku wybierzemy posłów i senatorów na X kadencję Sejmu i Senatu. Obywatele mają możliwość startu w wyborach. Jest to zapisane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego dziś sprawdzimy, czy dalibyście sobie radę w tej roli. Ten quiz może wskazać odpowiedź. Do dzieła!

Wybory parlamentarne 2023 zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym dziś proponujemy Wam quiz, z którego dowiecie się, czy dalibyście sobie radę w roli posła. Mamy dla Was 10 pytań. Dotyczą one pracy posłów i ich roli w życiu publicznym. Pokażcie, na co Was stać!

Czy nadajesz się na posła? Minimum 7/10 i możesz startować w wyborach

Pytanie 1 z 10
1. Do Sejmu może startować osoba, która ma ukończone:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.