Mateusz Żukowski ZAGINĄŁ 13 lat temu. Tak może wyglądać obecnie. Szansa na PRZEŁOM?

2020-07-07 17:37 Marek Targoński
Mateusz Żukowski ZAGINĄŁ 13 lat temu. Tak może wyglądać obecnie. Szansa na PRZEŁOM?
Autor: KWP Lublin

Miał wtedy 10 lat, dziś jest już dorosłym mężczyzną. Mateusz Żukowski zaginął 13 lat temu. – Policjanci nie przestali go szukać – zapewniają śledczy. I pokazują wizualizację aktualnego wyglądu chłopca (dziś już mężczyzny), tzw. portret progresywny. Tak może wyglądać obecnie. Czy to szansa na przełom w sprawie, która od lat pozostaje nierozwiązana?

Mateusz Żukowski zaginął 13 lat temu. W jedno z majowych popołudni wyszedł z domu i już nigdy do niego nie powrócił... Miał wówczas 10 lat. Dziś jest już dorosłym mężczyzną. Co się z nim stało? Gdzie jest teraz? Jak może wyglądać? Policyjny eksperci przygotowali nowy portret progresywny.

Super Raport 7 VII (goście: Nitras, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Gdzie jest Mateusz Żukowski? Zaginął 13 lat temu

W tej sprawie wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Minęło 13 lat, a wciąż nie wiadomo, co stało się z chłopakiem i gdzie jest obecnie. – Policjanci nie przestali go szukać – mówi asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku stworzyli nowy portret progresywny Mateusza Żukowskiego. To wizualizacja tego, jak dziś może prawdopodobnie wyglądać zaginiony. Śledczy mają nadzieję, że nowe „zdjęcie” pomoże w odnalezieniu mężczyzny.

Zobacz też: DRAMAT pod Białą Podlaską. Po grillu wskoczyli do kanału. 55-latek NIE ŻYJE!

Mateusz Żukowski z Ujazdowa. Zaginął w 2007 roku

Mateusz Żukowski zaginął 26 maja 2007 roku. Tego dnia po południu chłopiec wyszedł z domu położonego w Ujazdowie w gminie Nielisz. Do dziś nie powrócił i nie zawiązał kontaktu z rodziną. W chwili zaginięcia chłopiec miał ukończone 10 lat – przypomina Krukowska-Bubiło.

Mateusz Żukowski ZAGINĄŁ 13 lat temu. Tak może wyglądać obecnie. Szansa na PRZEŁOM?
Autor: KWP Lublin

Wśród różnych hipotez analizowanych na przestrzeni lat była m.in. ta mówiąca o tym, że chłopiec utonął. Żadnej z prawdopodobnych wersji wydarzeń nie udało się jednak potwierdzić, uwiarygodnić w wystarczającym stopniu. Nurkowie szukali chłopaka pod wodą, ale... nic nie znaleźli.

Policja nadal prowadzi poszukiwania. Po opublikowaniu nowego portretu progresywnego śledczy proszą o pomoc – po raz kolejny.

Informacje, mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionego lub odkrycia prawdy o jego losie, można przekazać, konstatując się z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, pod numerem (47) 815 19 00 bądź z najbliższą jednostką policji, dzwoniąc na 112.