UMCS

i

Autor: materiały prasowe UMCS UMCS

Lublin: Na których uczelniach są jeszcze wolne miejsca?

2015-08-03 20:36

Pierwsze wyniki rekrutacji już za nami, jednak na uczelniach wciąż są wolne miejsca. Kandydaci na studia często składają dokumenty na kilka kierunków, ostatecznie decydując się na jeden z nich.

Na lubelskich uczelniach kandydaci mają do wyboru w sumie 120 różnych kierunków. Uniwersytety, na których mogą próbować swoich sił to UMCS, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny i KUL. 

Na pierwszej i największej z wymienionych uczelni rekrutacja wciąż trwa na 40 kierunkach i zakończy się nie wcześniej niż w połowie września. Warto się jednak pospieszyć, bo na niektórych z kierunków wolnych zostało jedynie po kilka miejsc. Dużym zainteresowaniem przyszłych studentów cieszyły się studia praktyczne na Politechnice. Tu listy 8 kierunków są już zamknięte, ale rekrutacja wciąż  trwa na 10 pozostałych. Kolejno na KUL-u pozostało 40, a na Uniwersytecie Przyrodniczym 20 możliwości wyboru kierunku nauczania. Kandydatów jak co roku nie brakowało na Uniwersytecie Medycznym. Tam przyszłym studentom pozostały już tylko 2 możliwości wyboru.

Stosunkowo duża liczba wciąż wolnych miejsc spowodowana jest między innymi niżem demograficznym. Od kilku lat na większości uczelni liczba kandydatów systematycznie maleje.