Lublin: Koronawirus zaatakował policjantów! 13 zakażonych. Komisariat został zamknięty

2020-03-30 8:46 mt
Koronawirus Lubelskie
Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

W Lublinie koronawirus zaatakował policjantów! 13 mundurowych jest zakażonych. Kilkudziesięciu kolejnych trafiło na kwarantannę. Jeden z komisariatów (ten przy ul. Kunickiego) został zamknięty. Czy mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni? Komendant policji wydał specjalne oświadczenie.

Koronawirus zaatakował policjantów w Lublinie! 13 funkcjonariuszy jest zakażonych. III komisariat został zamknięty, a jego zadania przejęły inne placówki. Czy epidemia zdziesiątkuje szeregi policjantów?

Według danych z niedzielnego wieczora (29.03, godz. 20.00) koronawirus został potwierdzony u 13 policjantów w Lublinie: 12 z III komisariatu i jednego z oddziału prewencji.

66 osób zgodnie z decyzjami sanepidu jest poddanych kwarantannie. Dodatkowo procedura została wdrożona wobec 20 policjantów z oddziału prewencji – informuje insp. Artur Bielecki, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, w specjalnym oświadczeniu.

Mundurowi podkreślają, że robią wszystko, co możliwe, by ograniczyć skalę problemu i uniknąć kolejnych zakażeń. Stan zakażonych policjantów jest dobry. – Na chwilę obecną dwaj policjanci przebywają w szpitalu, w pozostałych 11 przypadkach umieszczeni zostali w izolatorium w Lublinie – informuje Bielecki.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Sytuacja poprawia się? Liczby dają do myślenia. Kiedy koniec? RELACJA NA ŻYWO

Skąd koronawirus wśród lubelskich policjantów? Jeden z mundurowych z III komisariatu był na zwolnieniu lekarskim, a w czwartek pojawił się wynik: to COVID-19. Wtedy ruszyła lawina – rozpoczęły się badania innych policjantów, kilkadziesiąt osób trafiło na kwarantannę, a jednostkę przy ul. Kunickiego trzeba było zamknąć.

Komisariat i radiowozy zostały zdezynfekowane. Budynek jest przygotowany do ponownego funkcjonowania. Otworzymy go wówczas, kiedy nie będzie żadnych wątpliwości co do stanu zdrowia naszych policjantów – tłumaczy Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

W całym regionie zdiagnozowano dotychczas 111 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły przez COVID-19, a liczba ozdrowieńców wynosi 13.

Zobacz też: Jak można zarazić się koronawirusem z Chin?

Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.