18-latka kradła perfumy w szczecińskich drogeriach

i

Autor: WerbeFabrik / CC0 / pixabay.com 18-latka kradła perfumy w szczecińskich drogeriach

Kameleon wpadł po chodzie. Sukces policjantów z Lublina

2020-10-12 15:26

Robił naprawdę wiele, aby pozostać nieuchwytny. Tyle tylko, że zapomniał o jednym bardzo ważnym szczególe. 27-latek z Lublina wielokrotnie okradał jedną z lubelskich drogerii, zawsze w maseczce na twarzy, ale o innych osobowościach: sportowiec w dresie, przedsiębiorca w garniturze, członek subkultury muzycznej. Był świetny w złodziejskim dziele, a zgubiło go...

Jak mówią nieoficjalnie pracujący nad sprawą policjanci, mężczyzna był naprawdę dobry. Tak się kamuflował przebierając się w coraz to inne stylizacje, że na pierwszy rzut oka nigdy nie przypominał innej swej odsłony. Zgubiło go to, że jednego nie zmienił...- Zarzuty licznych kradzieży usłyszał 27-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna przez kilka dni przychodził do jednej z drogerii i kradł drogie perfumy, powodując łączne straty w kwocie blisko 7 tysięcy złotych - przyznaje kom. Kamil Gołębiowski z KMP Lublin. - Sprawca za każdym razem przychodził do sklepu inaczej ubrany, a na twarzy zawsze miał maseczkę ochronną. Wpadł, bo został rozpoznany przez operacyjnych z 1 komisariatu po charakterystycznym chodzie. Za kradzież w recydywie grozi kara do 8,5 roku więzienia.

Nad sprawą policjanci pracowali od kilku dni. Ze zgłoszeń jakie otrzymali wynikało, że w jednej z drogerii na przestrzeni zaledwie paru dni doszło do kradzieży perfum o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych. - Jak się okazało kamery monitoringu zarejestrowały sprawcę. Mężczyzna za każdym razem przychodził do sklepu inaczej ubrany. Zazwyczaj na głowie miewał czapkę, a twarz zawsze zasłaniał maseczką ochronną - dodaje komisarz Gołębiowski. - Policjanci bardzo dokładnie przeanalizowali zgromadzone nagrania. Nie było na nich widać twarzy, jednak funkcjonariusze zwrócili uwagę na charakterystyczny chód. Jak się okazało to zdradziło 27-latka, który został bardzo szybko namierzony i zatrzymany przez operacyjnych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży w recydywie. 27-latek przyznał się do popełniania przestępstw i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Super Raport 12.10 (Goście: Piotr Müller - rzecznik prasowy rządu, PiS oraz Krzysztof Gawkowski - Lewica)