Gmina Michów. Znęcał się nad własną matką! Gdy przyjechali policjanci, chwycił nóż

i

Autor: lubelska policja Gmina Michów. Znęcał się nad własną matką! Gdy przyjechali policjanci, chwycił nóż

Dramat rodzinny

Gmina Michów. Znęcał się nad własną matką! Gdy przyjechali policjanci, chwycił nóż

2022-10-03 18:26

53-letni mężczyzna miał znęcać się nad własną matką. Gdy ta skryła się u sąsiadów w obawie o swoje zdrowie i życie, nadjechali policjanci. Wtedy mężczyzna sięgnął po nóż. 53-latek został tymczasowo aresztowany. Szczegóły poniżej.

Do tych mrożących krew w żyłach zdarzeń doszło przed weekendem. Dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Michów pijany syn wszczął awanturę i znęca się nad swoją matką. Pod wskazany adres zostali wysłani policjanci z posterunku w Michowie.

- Poszkodowaną kobietę mundurowi zastali u sąsiadów, gdzie w obawie o swoje życie i zdrowie oczekiwała na przyjazd patrolu. Kiedy razem z policjantami wróciła do miejsca swojego zamieszkania, 53-latek przebywał w mieszkaniu. Podczas rozmowy z policjantami, nagle mężczyzna chwycił za nóż i zagroził, że go użyje w przypadku próby zatrzymania go - informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubelskiej policji.

53-latek został przez policjantów obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był pijany. Znajdował się pod działaniem ponad 1,5 promila alkoholu

Kiedy agresor wytrzeźwiał w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty.

- 53-latek odpowie za znęcanie nad matką, a także groźby kierowane w stosunku do policjanta w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowej. Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt tymczasowy - podaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka. 

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Siedział w celi z Macierewiczem. Ujawnia prawdę o "Antku"
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?