Wysypisko

i

Autor: materiały prasowe / UM Lublin Wysypisko

Dzikie wysypiska śmieci? Miasto będzie z nimi walczyć

2015-08-14 21:10

Dzikie wysypiska śmieci na terenie Lublina to coraz większy problem. Od teraz lubelski eko-patrol łączy siły z Aresztem Śledczym, by walczyć z zanieczyszczeniami.

Kontrolują porządek w mieście, dbają o czystość powietrza i rzek. Od teraz szczególnie uparcie będą też walczyć z dzikimi wysypiskami śmieci. Mowa o lubelskim eko-patrolu, który wspólnie z osadzonymi z Aresztu Śledczego dba o porządek w Lublinie.

Do niedawna eko-patrol działał samodzielnie, ale dzięki porozumieniu miasta z Aresztem Śledczym od 1 czerwca o porządel na terenie Lublina pod okiem strażników miejskich dbają też osadzeni. - Do końca lipca udało nam się uprzątnąć w ten sposób 36 różnych lokalizacji, co skutkowało zebraniem 160 m3 odpadów. Każdego dnia z przestrzeni Lublina we współpracy z osadzonymi, wywozimy kontener śmieci - zauważa Jacek Kucharczyk, Komendant Straży Miasta Lublin.

Nowym zadaniem, jakie mają przed sobą dbający o porządek w Lublinie jest walka z dzikimi wysypiskami śmieci. Niestety (nie tylko w tu) jest to problem na coraz większą skalę, dlatego władze miasta postanowiły skierować wszystkie siły na ściganie i konsekwentne karanie osób podrzucających śmieci (najczęściej do parków lub w okolicach jezior). 

W związku z akcją władze Lublina apelują, by swoje spostrzeżenia odnośnie osób pozostawiających śmieci w plenerze zgłaszać na tzw. skrzynkę dialogu (dialog@lublin.eu). Również tam kierować możemy wszelkie uwagi na temat czystości w mieście.