Chodel. 36-latek znęcał się nad rodzicami?! Rodzinne piekło na Lubelszczyźnie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Pavlofox Chodel. 36-latek znęcał się nad rodzicami?! Rodzinne piekło na Lubelszczyźnie

Chodel. 36-latek znęcał się nad rodzicami. Rodzinne piekło na Lubelszczyźnie

2022-06-28 13:05

Po pijaku uderzył swoją matkę! Buzujące w jego głowie promile niczego jednak nie tłumaczą. Zwłaszcza że to nie pierwsza taka sytuacja. 36-latek z gminy Chodel (pow. opolski) na Lubelszczyźnie zgotował swojej rodzinie piekło! Wyrodny syn znęcał się nad rodzicami? Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, ale bardzo możliwe, że posiedzi znacznie dłużej.

Sąd właśnie wysłał go za kraty na najbliższe miesiące – tam poczeka na swój proces. Policjanci, którzy zajmują się sprawą 36-latka z gminy Chodel, są przekonani, że to nie było jednostkowe zdarzenie. Mężczyzna zgotował swoim rodzicom prawdziwe piekło!

W piątek (24.06) przerażona matka 36-latka zadzwoniła na policję, po tym, jak furiat uderzył ją podczas kolejnego ataku złości i agresji.

Przerażona kobieta poinformowała, że jej syn, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę, w trakcie której uderzył zgłaszającą. Na miejscu policjanci zatrzymali agresywnego 36-latka – relacjonuje podkom. Sabina Piłat-Kozieł z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Express Biedrzyckiej - ppłk Krzysztof Przepiórka: Sytuacja Ukrainy się pogarsza

W momencie zatrzymania wyrodny syn był kompletnie pijany. Policyjny alkomat wskazał ponad 2,5 promila. To jednak nie tłumaczy w żaden sposób zachowania mężczyzny. Zwłaszcza że to nie pierwsza taka sytuacja – podkreślają policjanci.

Jak ustalili mundurowi, dramat w tej rodzinie trwał już od dłuższego czasu. 36-latek po raz kolejny dopuścił się przemocy wobec swoich rodziców, w tym również w stosunku do swojego ojca niezdolnego do samodzielnej egzystencji. Awantury, wyzwiska, szarpanie, wyganianie z domu oraz niszczenie sprzętu domowego zdarzały się w tym domu, gdy tylko mężczyzna spożywał alkohol – przyznaje Piłat-Kozieł.

W poniedziałek (27.06) Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim przychylił się do wniosku policji i prokuratory i wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla 36-latka. Mężczyzna za kratami poczeka na proces, w którym za znęcanie się nad własnymi rodzicami może mu grozić kara ośmiu lat więzienia.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?