Nożownik, zdjęcie poglądowe

i

Autor: shutterstock

Chciał wymordować własnych rodziców? Zgroza w gminie Kąkolewnica

2022-04-20 8:34

Sceny grozy na Lubelszczyźnie. W gminie Kąkolewnica młody mężczyzna rzucił się z nożem na swoich rodziców. Chciał ich zamordować? Groził, że pozbawi ich życia! 22-latek zgotował swoim najbliższym prawdziwe piekło. – Wyzywał ich, poniżał – relacjonują policjanci. Furiat najbliższe miesiące spędzi za kratami, a grozi mu kilka lat więzienia.

Zgotował im piekło tuż przed Wielkanocą. Co działo się tam wcześniej? Tego jeszcze nie wiemy, ale ustala to policja i prokuratura. Niewykluczone bowiem, że to nie był pierwszy taki atak. Co wstąpiło w 22-latka? Chciał wymordować własnych rodziców? Koszmar rodzinnej awantury w minioną sobotę (16.04) przerwała policyjna interwencja w jednym z domów w gminie Kąkolewnica (pow. radzyński) na Lubelszczyźnie.

Okazało się, że 22-latek znęcał się nad swoimi rodzicami. Jak ustalili policjanci, mężczyzna, będąc pod działaniem alkoholu oraz środków odurzających, wyzywał ich słowami wulgarnymi, poniżał, a także przy użyciu noża groził pozbawieniem życia – relacjonuje asp. Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

W tym domu mogło dojść do prawdziwej tragedii. Młody mężczyzna był pijany i prawdopodobnie naćpany. Nie kontrolował tego, co robi? Co nim kierowało? Odpowiedzi szukają teraz śledczy.

Sedno Sprawy - Szymon Szynkowski vel Sęk

Rodzice 22-latka są bezpieczni, bo ich syn od razu został zatrzymany, a niedługo później trafił za kraty.

Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami – informuje Mucha.

Za popełnione przestępstwo 22-latkowi może grozić kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?