Biłgoraj. Ksiądz Jarosław Z. molestował nastolatkę?! „Zaczął dotykać miejsc intymnych”

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Senlay Biłgoraj. Ksiądz Jarosław Z. molestował nastolatkę?! „Zaczął dotykać miejsc intymnych”

Pedofilia w Kościele?

Biłgoraj. Ksiądz Jarosław Z. molestował nastolatkę?! „Zaczął dotykać miejsc intymnych”

2022-07-06 13:44

Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju oskarżyła ks. Jarosława Z. o doprowadzenie 17-latki podstępem do poddania się innej czynności seksualnej w sierpniu 2012 r. Oskarżony nie przyznał się do winy. Może mu grozić osiem lat więzienia. Kuria odsunęła go od pracy z ludźmi, sama bada sprawę i zawiadomiła Watykan. Co ks. Jarosław Z. robił z nastolatką z KSM-u?!

Biłgorajska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ks. Jarosławowi Z. Mężczyzna jest podejrzany o doprowadzenie 17-latki podstępem do poddania się innej czynności seksualnej, polegającej na dotykaniu intymnych części ciała – informuje Polska Agencja Prasowa. Kapłan wkrótce stanie przed sądem!

Pod pretekstem wykonania masażu zaczął dotykać miejsc intymnych pokrzywdzonej – opisuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu, prok. Artur Szykuła, cytowany przez PAP.

Z ustaleń śledczych wynika, że do zdarzenia miało dojść w sierpniu 2012 r. w powiecie biłgorajskim. Ks. Jarosław Z. był wcześniej katechetą pokrzywdzonej, potem duchowny i 17-latka udzielali się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Potrącił 20-latka i uciekł. Rozwiązali zagadkę po 21 latach!

Jak wskazał prok. Szykuła, postępowanie przeciwko księdzu prokuratura wszczęła w ubiegłym roku. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. – Złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczył, że doszło do tego typu zdarzenia – powiedział prokurator.

Ks. Jarosław Z. nie był wcześniej karany. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Kanclerz kurii diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Michał Maciołek, przekazał, że ksiądz Jarosław Z. został odsunięty od posługi kapłańskiej i skierowany do miejsca zamieszkania, gdzie może sprawować eucharystię jedynie prywatnie. Kuria prowadzi wobec niego odrębne postępowanie wyjaśniające. Prokuratura zwróciła się do instytucji kościelnych o przekazanie dokumentacji dotyczącej księdza. – Nie mieliśmy nic przeciwko temu, żeby te informacje przekazać – wyjaśnił ks. Maciołek.

Informacja o toczącym się wobec księdza Jarosława Z. postępowaniu została także przekazana do Watykanu.

Sonda
Czy Kościół w Polsce w wystarczający sposób walczy z aferami seksualnymi?